Agro
Tractor

Průmyslová hnojiva, pesticidy, zemědělské komodity

Smíšená průmyslová hnojiva

Smíšená průmyslová hnojiva nabízí pro mnoho zákazníků zajímavý kompromis. Nejčastěji se pro výrobu směsí používají jednosložková hnojiva jako jsou například ledek, močovina, draselná sůl, superfosfát apod. Často se však jako výchozí suroviny uplatní i vícesložková hnojiva (amofos, DAP příp. další typy NP hnojiv, síran amonný aj.) nebo dokonce komplexní NPK hnojiva.

Jako nevýhodu lze uvést možné nerovnoměrné zastoupení jednotlivých složek v celé směsi (které může být umocněno přepravou hotové směsi na delší vzdálenosti). Dále pak mírně odlišná velikost a tvar jejich granulí, což pak může mít za následek i ne zcela rovnoměrnou aplikaci. Naopak mezi jednoznačné výhody patří možnost výroby směsi o prakticky libovolném zastoupení živin. A často lze smíšením výchozích surovin dosáhnout i lepší ceny, než u chemicky vyráběných komplexních hnojiv. V neposlední řadě může být rozhodujícím faktorem také aktuální dostupnost v době potřeby. Jak jsme uvedli, možnosti přípravy výrobků patřících do této kategorie jsou prakticky neomezené. Proto zde uvádíme jen několik nejtypičtějších a nejoblíbenějších kombinací. Pro další nás neváhejte kdykoliv kontaktovat a my vám rádi připravíme nabídku na míru vyhovující vašim potřebám.

Produkty z této kategorie

U smíšených průmyslových hnojiv nenaleznete ke stažení z pochopitelných důvodů bezpečnostní listy. Z hlediska bezpečnosti jsou k dispozici bezpečností listy u jednotlivých hnojiv, které jsou do směsí používané jako výchozí suroviny.

Ozvěte se nám