Agro
Tractor

Průmyslová hnojiva, pesticidy, zemědělské komodity

Fosforečná průmyslová hnojiva s dusíkem (NP)

Průmyslová hnojiva obsahující dva základní živinné prvky dusík (N) a fosfor (P).

Fosfor je jedním z živinných prvků, které rostliny spotřebovávají v největším množství. Pro rostliny je důležitý především v reproduktivní fázích života a při kvetení. Fosfor je součástí buněčných membrán, DNA, enzymů a bílkovin. Rostliny jej využívají při fotosyntéze, genetickém přenosu, transportu živin a tvorbě lipidové dvouvrstvy. Při nedostatečném množství fosforu ve výživě dochází k narušení genetických procesů, protože tento prvek je klíčovou molekulární složkou genetické reprodukce rostlin.

Fosfor je v rostlinách mobilním prvkem, to znamená, že jej mohou transportovat kamkoliv potřebují, a proto se nedostatek fosforu se projevuje nejprve na nejstarších listech. Listy rostliny postižených nedostatkem fosforu mají tmavě zelenou až modrofialovou barvu, jsou povadlé, tvoří se na nich nekrotické skvrny. Pokud v této fázi rostlinám nedodáme potřebné živiny, začnou uvadat i stonky.

Přestože přibližně tři čtvrtiny celkového množství fosforu rostliny vstřebají v první čtvrtině svého života, je tento prvek pro rostliny důležitý po celé vegetační období a naprosto nepostradatelný v průběhu kvetení.

Produkty z této kategorie

Ozvěte se nám