Titanium Plus - výhody plastu, vzhled hliníku

Ing. Josef HORÁČEK
Obchodní ředitel stavební divize (okna, dveře, fasádní systémy)

Povrchová úprava Titanium Plus - odpověď na designové požadavky dneška

Jedinečná povrchová úprava Titanium Plus dává plastovým oknům exluzivní kovový vzhled. Architektům a projektantům tak přináší skutečnou volnost v tvorbě a neklade žádné meze jejich fantazii, neboť nejsou limitovani bílým vzhledem kvalitních plastových oken.

Třpytivého atraktivního aluminiového vzhledu je u plastových profilů s povrchovou úpravou Titanium Plus dosaženo díky preciznímu potažení speciální fólií, která obsahuje velmi malé částice metalického pigmentu. Ty odrážejí světlo a dodávají profilu lesk tolik ceněný u hliníkových oken. Prohlédněte si například tuto referenční zakázku.

Je to plast, není to plast...

Až teprve odborník při detailním pohledu zblízka rozezná, že se nejedná o hliníková okna. Tak věrně povrchová úprava Titanium Plus působí. Plastová okna Inoutic Prestige navíc díky kvalitnímu profilu, který tvoří základ oken, s povrchovou úpravou technologií Titanium Plus nabízejí skutečně vynikající tepelně-izolační i zvukově-izolační vlastnosti. Přitom je stále možné si zvolit z množství dostupných tvarů od zkosených až po zaoblené a vyhovět tak náročným požadavkům projektů novostaveb i rekonstrukcí starších budov.

Vlastnost Anti-graffiti garantuje snadnou údržbu, jelikož fólie byla vyvinuta speciálně pro okenní profily Inoutic Prestige, a obě plastové vrstvy mají nízké povrchové pnutí a dají se tak snadno očistit. V nabídce jsou barevné varianty z řady Architecture colours.

Fólie Titanium Plus dodává okenním profilům nejen atraktivní kovový vzhled typický pro okna hliníková, ale vyniká také svou vysokou resistencí vůči povětrnostním vlivům a zachovává si stálý vzhled. Fólie je teplotně stabilní, odolná vůči ultrafialovému záření, snadno se čistí - nevyžaduje žádnou zvláštní péči a údržbu.

Výhody plastu, krása hliníku

Okenní profily Inoutic Prestige Titanium Plus nabízí povrchovou optiku vysoce kvalitního aluminia, dnes tak hojně vyhledávanou u moderního designu staveb. Disponují ale vlastnostmi typickými pro okna plastová, jejich hlavními výhodami jsou:

  • Oproti oknům hliníkovým nižší finanční náročnost;
  • Výborné tepelně-izolační vlastnosti, ochrana životního prostředí nejen úsporou energií k vytápění objektů, ale také díky ekologické výrobě těchto profilů, všechny profily Inoutic jsou součástí koloběhu druhotných surovin, tzv. systému Rewindo Recycling;
  • Vynikající vlastnosti akustické izolace - naše profily poskytují protihlukovou ochranu až do třídy 5 (SSK 5);
  • Dlouhá životnost, záruka a odolnost proti povětrnostním vlivům - fólie používané k povrchové úpravě Titanium Plus jsou výrazně odolnější vůči UV záření a mají lepší tepelně izolační vlastnosti než běžné fólie;
  • Tvarová variabilita - zkosení a zaoblení oken a dveří zajišťují správné rozměrové rozvržení na fasádě a harmonicky zapadají do novostaveb i do starých objektů.

Okna z profilů Inoutic Prestige Titanium Plus přinášejí projektantům a architektům nové možnosti jak využít technický vzhled hliníkového okna a přitom zachovat výhody oken plastových.

Ozvěte se nám